Vokietijos ambasadorius su žmona aplankė Vydūno kapą

 

2012 m. birželio 30 d. Vokietijos ambasados Lietuvoje pirmasis sekretorius Friedrich-Wilhelm Nehl su žmona Sigrid atvyko į Bitėnus ir aplankė Vydūno kapą. Kartu su jais atvyko Rolandas Kazlauskas, padovanojęs į Lietuvą atvykusiam ambasadoriui Vydūno knygą vokiečių kalba „Septyni šimtmečiai vokiečių ir lietuvių santykių“. Apie Lietuvos ir Vokietijos santykių istoriją literatūros ieškojusį ambasadorių ši Vydūno knyga nustebino ir sužavėjo.

Aplankęs Vydūno kapą, ambasadorius domėjosi kapinaičių ir šio krašto istorija, domėjosi jo veikla šiame krašte ir stebėjosi mąstytojo asmenybės humaniškumu ir jo veiklos daugiaplaniškumu. Svečiai aplankė Vydūno apdainuotą Rambyno kalną. Žvelgiant anapus Nemuno į Tilžę, nebuvo aplenkti ir netolimų istorinių pervartų klausimai…

Aplankytame M. Jankaus muziejuje didžiausią ambasadoriaus dėmesį patraukė apie Vydūną esanti ekspozicija, o ypač – Vydūno perlaidojimo metu Rambyno kalne padaryta nuotrauka, kurioje matyti didžiulės minios lydinčių žmonių. Amžinojoje Rambyno knygoje ambasadorius paliko įrašą apie čia jį atvedusią Vydūno dvasią ir puikų įspūdį palikusią kelionę.

Kartu su svečiais aplankėme didžiąsias Bitėnų gandrų kolonijas, apsilankėme bitėniškių Vydūno draugijos garbės narių Birutės ir Kazimiero Žemgulių sodyboje, kur kasmet vyksta Draugijos organizuojama stovykla.

  Nuotraukos centre – Vokietijos ambasadorius Friedrich-Wilhelm Nehl su žmona Sigrid, Rolandas Kazlauskas ir bitėniškiai Birutė ir Kazimieras Žemguliai bei vydūniečiai Rima Palijanskaitė, Tomas Stanikas ir Juozas Šidiškis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *