Paskaita apie Vydūną Sovetske (Tilžėje)

VYDŪNAS ČIA IR DABAR

 

 

Gruodžio 10 d. Sovetske lankėsi Vydūno draugijos garbės pirmininkas prof. Vaclovas Bagdonavičius iš Vilniaus. Jo paskaita „Vydūnas čia ir dabar“ vainikavo konsulato 2012 m. organizuotų renginių ciklą „Kaip skamba Vydūno kanklės mūsų širdyse“. Sovetsko Muzikos mokyklos koncertų salėje gausiai susirinkusius tautiečius ir miesto inteligentijos atstovus profesorius supažindino su filosofo, pedagogo ir bendruomenininko Vilhelmo Storostos-Vydūno gyvenimo ir kūrybos fenomenu. Susitikime dalyvavo Sovetsko Kultūros, jaunimo politikos ir turizmo valdybos viršininkė A. P. Jankauskaitė .

Dr. Vacys Bagdonavičius Sovetske vykusiame renginyje

 

Konsulė Liuda Kleimionova dėkodama prof. V. Bagdonavičiui už įdomią akademinę paskaitą, pastebėjo vietos visuomenės augantį susidomėjimą Vydūno kūryba, informavo, kad Konsulato pastangomis šiais metais buvo suremontuotos Vydūnui skirtos ekspozicijos patalpos „Brigantinos“ kultūros ir poilsio centre, pasidžiaugė, kad Sovetsko m. administracijos dėmesio dėka restauruotas fasadas namo, kuriame gyveno filosofas.

Po paskaitos įvyko Vydūnui skirta diskusija, kurioje dalyvavo ministras patarėjas B. Makauskas, prof. V. Bagdonavičius, Sovetsko Kraštotyrininkų klubo vadovė M. Kaplunova, klubo narės T. Krasnopiorova (Kaliningradas) ir A. Čubun, Sovetsko Technologijos koledžo istorijos dėstytoja O. Suchovicina. Diskusijos metu buvo aptartos perspektyvos tolesnio vietines visuomenės supažindinimo su Vydūno kūrybiniu intelektualiniu palikimu bei perspektyvos, galimybės Vydūno muziejaus steigimo jo išlikusiame gyvenamajame name.

Bronius Makauskas

Straipsnis paskelbtas Lietuvos respublikos konsulato Sovetske puslapyje

2012-12-10

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *